READING

Evde geçirilen zaman dijital platformların izlenme...

Evde geçirilen zaman dijital platformların izlenme oranını artırdı

Koronavirüs salgını sebebiyle evden çıkmayanlar dijital platformlara daha fazla ilgi göstermeye başladı. BluTV’den gelen açıklamaya göre bu dönemde hem üye hem de izlenme sayıları artarken gündemi kaçırmak istemeyenlerin canlı yayın üzerinden haber kanallarını izleme oranı da iki katına çıktı.

Koronavirüs salgını riskine karşı alınan önlemler çerçevesinde okulların tatil edilmesi ve birçok şirketin evden çalışma sistemine geçişi, evde geçirilen zamanı artırdı. 12 Mart 2020 tarihinden bu yana haber kanallarına olan ilgi artarken BluTV’nin canlı yayın özelliği üzerinden haber kanallarının izleme süreleri neredeyse yüzde 50 artış gösterdi.

Konuya ilişkin bilgi veren BluTV İçerik Direktörü Deniz Şaşmaz Oflaz, “12 Mart’tan itibaren günlük yeni üye sayımız %100 arttı, izlenme süreleri ise önceki haftalara göre yüzde 40 oranında arttı.En çok izlenen 10 içerik ise Sokağın Çocukları, Aynen Aynen, Canlı Yayın Haber Kanalları, Pavyon, Ankara Havası, The Handmaid’s Tale, Ganyan, The New Pope, The Pier ve The Walking Dead oldu. Ayrıca yine 09.00-18.00 yapılan izlemelerde yüzde 21 oranında artış var. Bu da bize insanların, Sağlık Bakanlığı ve pek çok yetkilinin sürekli olarak tekrarladığı önlemlere uyduğu ve evde daha çok vakit geçirdiği bilgisini veriyor. Bu gibi sosyal izolasyon zamanlarında, kendimizi daha meşgul tutmak ve panikten de uzaklaşmak için evde yapılabilecek faaliyetlere daha fazla ihtiyacımız olacak gibi görünüyor. BluTV’de yaşanan izlenme artışlarını da buna bağlayabiliriz” dedi.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR