READING

Milyonluk soru sosyal medyaya damgasını vurdu

Milyonluk soru sosyal medyaya damgasını vurdu

Fotoğraf: https://www.atv.com.tr/

ATV’nin merakla takip edilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster, yeni sunucusu Kenan İmirzalıoğlu’yla yayın hayatına başladı. 1 Milyon TL’lik soruyu doğru cevaplayan Arda Ayten yarışma tarihinde bir ilke imza attı. Yeni sezondaki ilk bölümüyle gündeme oturan programın sosyal medya yansımasını sizler için mercek altına aldık.

Cumartesi günü ATV ekranlarında yayınlanan program için 5 – 6 Ekim aralığında toplam 115 bin 531 paylaşım yapıldı.

Tablo 1: Toplam İleti Sayısı

115 bin 531 paylaşımın 43 bin 994’ünün olumlu, 21 bin 562’sinin olumsuz, 49 bin 972’sinin de nötr içeriklerden oluştuğunu görüyoruz. Olumlu yorumlar sorunun maneviyatına, milli değerlerimizi hatırlatmasına ve yarışmacıya yönelik övgülere yoğunlaşıyor. Olumsuz iletilerde ise ödülün vergisinden ve yarışmacı gibi gençler yetiştirmek için sabah kuşağındaki eğlence programlarının tekrar düzenlenmesi gerektiğinden bahsedilmiş.

Tablo 2: Duygu Analizi

Kelime bulutuna göz gezdirdiğimizde en çok kullanılan kelimelerin “#Milyonluksoru, Arda, İstiklal Marşı” olduğunu görüyoruz.

Tablo 3: Kelime Bulutu

Konu tekerleğine baktığımızda paylaşımların çoğunun #MilyonlukSoru hashtag’i hakkında olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte yarışmacının tüm soruları doğru yanıtlaması ve soru seçimiyle ilgili tebrik mesajları paylaşımların ana konu başlıklarını oluşturuyor.

Tablo 4: Konu Tekerleği

Twitter’da en çok etkileşim alan paylaşımlar ise şöyle:


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR