Şampiyon’da son 13 bölüm

Fotoğraf: TRT1

TRT1’in yeni sezonda yayın hayatına başlayan, başrollerinde Tolgahan Sayışman ve Erdal Özyağcılar’ın bulunduğu dizisi Şampiyon final yapma kararı aldı. Büyük umutlarla yayın hayatına başlayan dizi, istenen reytingi yakalayamadığından ekranlara veda edecek. Geçtiğimiz hafta dördüncü bölümüyle izleyicilerle buluşan yapım 26 Aralık perşembe günü 16’ıncı final bölümü ile yayın hayatına son verecek.

Şimdilik olumsuz haberleri gelmiş olsa da bakarsınız hayranları diziyi ayağa kaldırır. Gelelim Şampiyon’un son bölümüne dair teknik analizimize.

3 Ekim tarihinde TRT1 ekranlarında izleyicilerin beğenisine sunulan Şampiyon için gün boyunca toplam 2 bin 168 paylaşım yapıldı. Geçtiğimiz haftayla kıyasladığımızda yapılan paylaşım sayısında yüzde 7’lik bir artış olduğunu görüyoruz.

Tablo 1: Toplam İleti Sayısı

Yapılan 2 bin 168 paylaşımın 483’ü pozitif, 481’i negatif ve bin 204’ü nötr içerikten oluşuyor. Pozitif içerikler #oğlumiçin hashtag’i üzerinden baba-oğul ilişkisine odaklanırken, negatif paylaşımlar dizinin final yapması üzerine yoğunlaşmış.

Tablo 2: Duygu Analizi Grafiği

Kelime bulutuna göz gezdirdiğimizde en çok kullanılan kelimelerin “Şampiyon, oğlumiçin, trt1” olduğunu görüyoruz.

Tablo 3: Kelime Bulutu

Konu tekerleğine baktığımızda paylaşımların bölüm hashtag’i #oğlumiçin etrafında şekillendiğini görüyoruz.

Tablo 4: Konu Tekerleği

Twitter’da en çok kullanılan hashtag’lerin başını #Şampiyon ve #oğlumiçin çektiğini görüyoruz. TRT1’in en yakın rakiplerinden ATV’nin iddialı dizisi Bir Zamanlar Çukurova da liste içerisinde yerini aldı.

Twitter’da en çok etkileşim alan paylaşımlar ise şöyle:


Kendi halinde genç bir çevirmen. Dilbilime karşı ilgisi oldukça yüksek, felsefeden ise yüksek lisans yapıyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR