READING

Brooklyn Nine-Nine sekizinci sezon onayını aldı

Brooklyn Nine-Nine sekizinci sezon onayını aldı

Fotoğraf: NBC

NBC’nin sevilen dizisi Brooklyn Nine-Nine, henüz yedinci sezonu başlamadan sekizinci sezon onayını aldı. 2010 yılında izleyicilerin beğenisine sunulan başarılı komedi dizisi özellikle başlangıç aşamasında birçok sorunla karşılaşmıştı. Dan Goor ve Michael Schur’un konsept yaratıcılığını üstlendiği proje ilk olarak NBC için hazırlanmış fakat daha sonra fikir anlaşmazlığı sonucunda yayın hakları FOX’a devredilmişti. Dizinin karşılaştığı bir başka sorun ise aldığı düşük reytinglerdi. Özellikle beşinci sezonda izlenme oranlarının düşük olması sebebiyle FOX diziyi iptal etme kararı almıştı. Hayranların üzüntüsünü gören NBC  son anda yaptığı atakla projenin yapımcılığını üstlenmişti.

Hem NBC hem de Netflix üzerinden yayınlanan altıncı sezonla birlikte reytingler yükselmeye başladı. Bu güzel gelişmeler sonucunda The Good Place gibi birçok projeye imza atan kanal geçtiğimiz şubat ayında diziye yedinci sezon onayını verdiğini açıklamıştı. 14 Kasım’da Brooklyn Nine-Nine’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımla ise dizinin sekizinci sezonla ekrana geri döneceği duyuruldu.

Başrollerini Andy Samberg, Melissa Fumero, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Chelsea Peretti, Andre Braugher, Dirk Blocker ve Joel McKinnon Miller’ın paylaştığı Brooklyn Nine-Nine, 2020 yılında yedinci sezonuyla hayranlarıyla buluşacak. Şimdiden yeni sezon onayı alan dizinin sekizinci sezonununsa 2021 yılında yayınlanması planlanıyor.


YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR