READING

FilmBox ve DocuBox’ın ocak ayı programında n...

FilmBox ve DocuBox’ın ocak ayı programında neler var?

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde yayın yapan belgesel kanalı DocuBox HD ve film /dizi kanalı FilmBox’ın  ocak programı açıklandı. Bu ay FilmBox ekranlarında her cumartesi  “Komedi Gecesi” olacak. DocuBox HD ise farklı lezzet keşiflerine yer verecek.

DocuBox HD Meksika Lezzetleri 4: Kuzey (Flavours of Mexico 4: The North) – 12 Ocak Salı, Saat 21:30

Meksika lezzetlerinin izini süren gezimizin bu bölümünde, rehberimiz Charlie ile Kaliforniya’nın aşağı kesimlerinde, yani tam da sınırda gezinip, buradaki en eski şarap mahzenlerini ziyaret edeceğiz. Charlie ile birlikte Cortez Körfezi’nde deniz aslanlarıyla yüzüp, burada harika bir ıstakozlu tortilla tarifi keşfedeceğiz. Sonrasında ise iç kısımlara yani kapalı yaşayan Mennocuların olduğu bölgelerden Tarahumara’ya doğru yolculuk edip, burada bir şamanla değişik bir tecrübe paylaşacağız; dünyanın en derin kanyonlarını keşfedeceğiz.

FilmBox – Minoes (Minoes) – 16 Ocak Cumartesi – Saat: 21:30

Bu harika komedinin konusu haberler, sardunyalar ve kediler! Tibbe, Killendoorn Times’ta gazetecilik yapan gençtir ve kovulmak üzeredir. Yeni bir hikaye bulma konusunda zihnini zorlarken, önceden bir kedi olduğunu iddia eden Bayan Minoes ile karşılaşır. Kendisine bu harika hikayeyi veren Minoe’yi yanına asistan olarak alır ve acar bir gazeteciye dönüşür.

Ocak ayında DocuBox HD ekranında başka neler var?

Mutfağa Hücum – Münih: Vitruv ve Gandl Restoranları -14 Ocak Perşembe, saat 14:00

Dünyanın en iyi restoranlarının bazılarını keşfetmek için yapılan yolculukların bu bölümünde yolumuz, Avrupa’ya düşüyor.

Meksika Lezzetleri 2: Maya Bölgesi – 16 Ocak Cumartesi, Saat 16:30

Meksika lezzetlerinin peşinde bu kez, Yucatan Yarıması’na gidiyoruz. Rehberimiz Charlie, bölgenin cayır cayır yakan sıcağı altında çiğnemekten çok ısıracak. Cesur gurmemiz Charlie’nin dünyanın en acı biberiyle imtihanını izledikten sonra, Meksika’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden olan Chichen Itza ve Ek Balam’ı gezeceğiz. Daha sonra da, eski bir domuz yemeği tarifini ortaya çıkarmak için bir Maya ailesine konuk olacağız.

Ocak ayında Filmbox ekranında başka neler var?

İstanbul’da Bir Gece (OneNight in Istanbul) – 23 OcakCumartesi – Saat: 21:35

23 Ocak gecesi ekranlara gelecek film, futbol ve komediyi birleştiriyor. Liverpool futbol kulübü taraftarlarından oluşan bir grubun, İstanbul’da oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi 2005 finalini izlemeyi beklerken yaşadıkları olayları, onların gözünden ve eğlenceli bir dille izleyeceğiz.

Beni Yargılama (Nessuno MiPuoGiudicare) – 30 OcakCumartesi – Saat: 21:30

Ocak ayının son Cumartesi gecesi, En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu dallarında Altın Küre ödüllü bir İtalyan komedisi ekranlara gelecek. Roma’nın kuzeyinde eşsiz villasında oğlu ve üç hizmetkarıyla zengin ve mutlu bir hayat yaşayan Alice beklenmeyen bir kazada kocasını kaybedince kendisini beş kuruşsuz, evsiz barksız çocuğuyla sokakta bulur. Kendilerini geçindiremedikleri için sosyal hizmetler çocuğunu elinden alacaktır. Alice, kendine yeni bir iş alanı bulur, ancak başına gelecekleri asla tahmin edememiştir


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR