READING

Ünlü Kore dizisi sezon arasına giriyor

Ünlü Kore dizisi sezon arasına giriyor

Türk dizileri dünyanın birçok ülkesinde ilgi gördüğü su götürmez bir gerçek. Bunun yanında başta Kore olmak üzere birçok yabancı dizide ülkemizde popülerleşti. Hâl böyle olunca Türkiye’de ve dünya genelinde EXO (엑소), BTS (방탄소년단), BLΛƆKPIИK (블랙핑크) gibi gruplarla Kore pop müziği (KPop) yaygınlaşırken bir yandan da Kore dizisi uyarlamaları televizyon kanallarını ve reytingleri alt üst etmeye başladı. Bu dizileri ülkemize sadece uyarlamakla kalmıyor, özellikle Koreceye olan ilginin artmasıyla orijinal dizileri altyazı seçenekleriyle internet üzerinden ve yerli televizyon kanallarından da izleyebiliyoruz.

Özellikle gençlerin pür dikkat izlediği Kore dizilerinin arasında son dönemlerde konusuyla dikkat çeken Hotel Del Luna (호텔델루나), 1 Eylül itibariyle ilk sezonuna ara verecek. Dizinin konusuyla hiç de alışık olduğumuz türden değil. Kore’nin başkenti Seul’de yer alan ve tarihi mimarisiyle dikkat çeken Hotel del Luna’nın CEO’su Jang Man-Wol yıllar önce yaptığı bir hata yüzünden otelde mahsur kalmıştır. Güzelliğiyle dikkat çeken CEO’nun asistanı Koo Chan-Sung ise beklenmedik bir olay sonrasında otelde çalışmaya başlamıştır. Müşterilerinin hepsinin birer hayalet olmasıyla diğer hiçbir otele benzeyemeyen Hotel Del Luna, hayaletler ve insanların birbirleriyle iletişimi sonucu artık kahramanlarımızın hikâyesini yeni bir boyuta taşımaktadır.

Sezon finali bölümüyle ekranlara bir süre veda edecek Hotel Del Luna’nın son bölüm konuğuysa 8. Kore Draması Ödülleri’nde Yılın Yıldızı ödülüne layık görülen Kim So-hyun.


Kendi halinde genç bir çevirmen. Dilbilime karşı ilgisi oldukça yüksek, felsefeden ise yüksek lisans yapıyor.

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR