READING

T World Sinematik Evreni’nin ilk projesi ...

T World Sinematik Evreni’nin ilk projesi ‘Altay’ sete çıkıyor

T World Entertainment imzalı Türkiye’nin ilk süper kahraman evreni “T World” için hazırlıklar tamamlandı. Variety’nin haberine göre; T World’ün ilk projesi, “Altay” isimli süper kahraman dizisi olacak. Ekip, Altay’ın prodüksiyonu için bu ayın sonunda sete çıkıyor.

Agents of S.H.I.E.L.D., Lost, Prison Break gibi ünlü yapımlardan tanıdığımız Bobby Roth, Altay’ın süpervizör direktörü olarak görev yapacak. T World evreninin ilk dizisi olacak Altay’da, Altay dahil altı süper kahraman ve dört kötü adam tanıtılacak. Dizi; çevre sorunları, savaşlar ve salgın hastalıklar gibi evrensel sorunların yanı sıra, kendi evrenlerinden kötü adamlarla baş etmek için en son teknolojiyi ve kadim bilgeliği kullanan yaklaşık 35 ölümlü süper kahramanı içerecek. Dört sezon ve 26 bölümlük dizi, Ocak 2023 tarihinde TRT’nin yeni dijital platformu olan TRT Dijital’de yayınlanacak.

Bölümleri Kerem Çakıroğlu, Murat Şenöy, Hamit Coşkun ve Dusan Hyska gibi isimler tarafından yönetilecek dizi, Halid Şimşek ve Bülent Turgut tarafından tasarlandı. Karakter gelişimi için daha önce Game of Thrones, Stranger Things, Ant-Man, Avengers: Age of Ultron gibi yapımlarda çalışmış Onur Can Çaylı ile çalışılan Altay, TRT Dijital’in ilk projelerinden biri olacak.

Dizinin yapımcıları Bülent Turgut, Raif İnan ve Erdal Bozkuş; T World Sinematik Evreni’nin birden fazla dizi, film, oyun ve çizgi romana genişletmeyi planlıyor.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR