READING

Can Yaman’ın popülaritesi giderek büyüyor!...

Can Yaman’ın popülaritesi giderek büyüyor!

Star TV’nin geçtiğimiz haftalarda 51’inci bölümüyle final yapan Erkenci Kuş dizisinin sevilen oyuncusu Can Yaman, ENews’un En İyi TV Erkek Oyuncu anketinde rakiplerini geride bırakarak birinci oldu.

Hem Netflix gibi çevrimiçi yayın yapan dizi platformlarının büyümesi hem de sosyal medyanın hızını artırmasıyla oyuncularımız uluslararası platformlarda kendilerini daha iyi tanıtma imkânı buluyor. Bunun önemli örneklerinden bir tanesi ABD’de televizyon dünyasının nabzını tutan ENews’un internet sitesi üzerinden yaptığı En İyi TV Erkek Oyuncu (TV’s Top Leading Man) anketinde rakibini ve meslektaşlarını bırakarak birinci sıraya yükselen Can Yaman var. Erkenci Kuş dizisinde canlandırdığı Can Divit karakteriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Yaman, anketin final turunda dört yıldır birinci olan 15 sezonluk efsane dizi Supernatural’ın başrol oyuncusu Jensen Ackles ile yarıştı. Oyların yüzde 90,1’ini alarak birinciliğe yükselen oyuncu, resmi Twitter hesabı üzerinden oy veren herkese teşekkürlerini iletti.

Can Yaman’ın başarısı sosyal medyada da büyük yankı buldu. Türkiye’de ve yurtdışında yaşayan binlerce Can Yaman hayranı birinciliği kutlayan paylaşımlarda bulundu. Oyuncu hakkında yarışma sonucunun açıklandığı 25 Ağustos tarihinden bu yana 144.547 ileti paylaşıldı. Can Yaman sene başından bu yana sosyal medyada en popüler olduğu günleri yaşıyor. Yaman’ın dünyanın dört bir yanındaki sevenleri Erkenci Kuş finali ve Pantene Altın Kelebek Ödülleri adaylığı hakkında yaptıkları paylaşımlarla Ağustos ayında 873.432 iletiye ulaştı.

 


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR