“Cem Karaca Benim Kahramanım”

Cem Karaca’nın büyük başarılar, sürgünler, kayıplar, hasret ve kavuşmalarla geçen inişli çıkışlı hayatı beyazperdeye aktarılıyor. Yüksel Aksu’nun yönetmenliğini üstlendiği filmde Cem Karaca’yı usta oyuncu İsmail Hacıoğlu’nun yorumuyla izleyeceğiz. Sanatçı, çekimleri önümüzdeki ay başlayacak filmle ve Cem Karaca’yla ilgili düşüncelerini anlattı.

“Cem Karaca benim için çok şey ifade ediyor. Yıllardır hayatımın her alanında yanımda gibi… Çocukluğum, ergenliğim, ilk aşkım… Şarkılarıyla tüm duygularıma eşlik eden muazzam bir ses” diyen İsmail Hacıoğlu; “Aynı mahallede doğdum Cem Baba’yla… Her an kendisi veya sesi karşıma çıkacaktı sanki büyüdüğüm sokaklarda… Çok erken yaşta dinlemeye başladım Cem Baba’yı… O yüzden çocukluğum, ergenliğim, ilk aşkım, bütün hayatım… Benim için çok şey ifade ediyor. Cem Karaca benim kahramanım” dedi.

Cem Karaca’yı beyazperdede canlandırmak için teklif geldiğinde heyecanlandığını belirten sanatçı; “Proje geldiğinde çok heyecanlandım, hala da heyecanlıyım. Vizyona girinceye kadar da heyecanım bitmeyecek galiba. Çok güzel ve zor bir süreç beni bekliyor” dedi.

Cem Karaca için Güçlerini Birleştirdiler

“Dilberay”, “Barış Akarsu: Merhaba” filmlerinin ardından, Fikri Harika Prodüksiyon ve Aytaç Medya yapım şirketleri bu kez Cem Karaca’nın hayatını anlatan film için güçlerini birleştirdi. Danışmanlığını Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca ve yakın çevresinin yaptığı projenin senaryosunu Onur Böber, Özden Uçar ve Emrah Saltık kaleme aldı. Filmin yönetmen koltuğu ise sektörde etkileyici projelere imza atan Yüksel Aksu’ya emanet.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR